Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, The Docket збирає докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності, щоб ініціювати кримінальні переслідування та відновити справедливість для постраждалих.

A man and a woman walk by destroyed residential buildings in Ukraine

The Docket розслідує воєнні злочини та злочини проти людяності і допомагає жертвам відновити справедливість.

Наша команда задокументувала невибіркові атаки, в результаті яких гинули цивільні особи та були зруйновані цивільні об’єкти, а також порушення, скоєні російськими збройними силами, включаючи позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури, сексуальне насильство, мародерство та інші злочини.

Команда The Docket на місцях в Україні співпрацює з місцевими та міжнародними партнерами для збору доказів та виявлення постраждалих і свідків цих злочинів. Наші експерти збирають, зберігають та аналізують докази з відкритих джерел, включаючи супутникові знімки, відео-, фото- та аудіо матеріали, а також контент соціальних мереж.

The Docket team gathering evidence in Ukraine

У співпраці з українськими та міжнародними партнерами, The Docket збирає неспростовні докази злочинів, скоєних в Україні, щоб представити залізобетонну справу прокурорам. Будь-які сумніви можуть дозволити злочинцям уникнути відповідальності, а постраждалим буде відмовлено у правосудді.

Аня Нейстат юридична директорка програми The Docket
Команда The Docket на місці в Україні

The Docket збирає докази для притягнення до відповідальності винних у міжнародних злочинах, що були скоєні в Україні, у багатьох країнах світу за принципом універсальної юрисдикції.

Local residents ride bicycles past flattened civilian cars in Ukraine

Ми зосереджуємося на наступних типах порушень:

  • Атаки із застосуванням вибухової зброї, касетних боєприпасів, термобаричної зброї та інших невибіркових засобів ведення війни у густонаселених районах.
  • Порушення з боку російських сухопутних військ, включаючи позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури та сексуальне насильство.
  • Облоги міст і селищ.

Ми представляємо та підтримуємо постраждалих, щоб забезпечити їхню повноцінну участь у процесі кримінального правосуддя. Ми підтримуємо зусилля Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та Генеральної прокуратури України.

The Clooney Foundation for Justice team on the ground in Ukraine

26 жовтня 2023 року The Docket направив три справи до Федеральної прокуратури Німеччини, з проханням відкрити розслідування ймовірних воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних в Україні. Організація подала детальні досьє про ймовірних правопорушників і представляє інтереси 16 постраждалих і сімей загиблих.. Одна зі справ була подана спільно з постійним партнером CFJ – українською правозахисною організацією Truth Hounds.

Читати далі

The Clooney Foundation for Justice team on the ground in Ukraine

Ці цивільні українці зазнали насильства, яке важко уявити. Проте тепер вони більше не жертви – вони обрали боротьбу за справедливість, і ми будемо підтримувати їх на кожному кроці цього шляху.

Аня Нейстат юридична директорка The Docket

Універсальна юрисдикція

Відповідно до принципу універсальної юрисдикції найтяжчі міжнародні злочини, включаючи геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності, можуть бути розслідуватися, а винні бути притягнутими до відповідальності в іноземних національних юрисдикціях, навіть якщо злочин не був скоєний там.

The Docket було проведено широке дослідження, щоб визначити країни, де справи можуть бути порушені від імені постраждалих в Україні відповідно до принципу універсальної юрисдикції.

Кульмінацією цих зусиль став запуск у 2023 році проєкту “Правосуддя без кордонів” (JBB).

JBB – це інтерактивна онлайн  мапа – довідник, яка демонструє, як існуючі закони у всьому світі можуть бути використані для досягнення правосуддя за найтяжчі міжнародні злочини. У країнах, де такі закони існують, ми працюємо над ініціюванням і підтримкою кримінальних розслідувань, а також над підтримкою постраждалих у їхньому прагненні до правосуддя.

Ми також підтримуємо зусилля Міжнародного кримінального суду, який розпочав розслідування ймовірних злочинів у контексті війни в Україні, та Генеральної прокуратури України, в проваджені якої наразі є тисячі справ.

Будь-хто може скористатися нашою мапою “Правосуддя без кордонів”, щоб дізнатися, як різні країни можуть використовувати своє законодавство для здійснення правосуддя щодо найтяжчих міжнародних злочинів у світі.

Ідея універсальної юрисдикції полягає в тому, щоб забезпечити правосуддя у випадках скоєння найжахливіших злочинів, незалежно від місця їх скоєння, незалежно від того, де знаходяться злочинці, і незалежно від того, звідки походять постраждалі.

Аня Нейстат юридична директорка програми The Docket