Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, The Docket збирає докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності, щоб ініціювати кримінальні переслідування та відновити справедливість для постраждалих.

The Docket розслідує воєнні злочини та злочини проти людяності і допомагає жертвам відновити справедливість.
Наша команда задокументувала невибіркові атаки, в результаті яких гинули цивільні особи та були зруйновані цивільні об’єкти, а також порушення, скоєні російськими збройними силами, включаючи позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури, сексуальне насильство, мародерство та інші злочини.
Команда The Docket на місцях в Україні співпрацює з місцевими та міжнародними партнерами для збору доказів та виявлення постраждалих і свідків цих злочинів. Наші експерти збирають, зберігають та аналізують докази з відкритих джерел, включаючи супутникові знімки, відео-, фото- та аудіо матеріали, а також контент соціальних мереж.

У співпраці з українськими та міжнародними партнерами, The Docket збирає неспростовні докази злочинів, скоєних в Україні, щоб представити залізобетонну справу прокурорам. Будь-які сумніви можуть дозволити злочинцям уникнути відповідальності, а постраждалим буде відмовлено у правосудді.
юридична директорка програми The Docket
The Docket збирає докази для притягнення до відповідальності винних у міжнародних злочинах, що були скоєні в Україні, у багатьох країнах світу за принципом універсальної юрисдикції.

Ми зосереджуємося на наступних типах порушень:
- Атаки із застосуванням вибухової зброї, касетних боєприпасів, термобаричної зброї та інших невибіркових засобів ведення війни у густонаселених районах.
- Порушення з боку російських сухопутних військ, включаючи позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури та сексуальне насильство.
- Облоги міст і селищ.
Ми представляємо та підтримуємо постраждалих, щоб забезпечити їхню повноцінну участь у процесі кримінального правосуддя. Ми підтримуємо зусилля Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та Генеральної прокуратури України.

26 жовтня 2023 року The Docket направив три справи до Федеральної прокуратури Німеччини, з проханням відкрити розслідування ймовірних воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних в Україні. Організація подала детальні досьє про ймовірних правопорушників і представляє інтереси 16 постраждалих і сімей загиблих.. Одна зі справ була подана спільно з постійним партнером CFJ – українською правозахисною організацією Truth Hounds.
Ці цивільні українці зазнали насильства, яке важко уявити. Проте тепер вони більше не жертви – вони обрали боротьбу за справедливість, і ми будемо підтримувати їх на кожному кроці цього шляху.
Універсальна юрисдикція
Відповідно до принципу універсальної юрисдикції найтяжчі міжнародні злочини, включаючи геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності, можуть бути розслідуватися, а винні бути притягнутими до відповідальності в іноземних національних юрисдикціях, навіть якщо злочин не був скоєний там.
The Docket було проведено широке дослідження, щоб визначити країни, де справи можуть бути порушені від імені постраждалих в Україні відповідно до принципу універсальної юрисдикції.
Кульмінацією цих зусиль став запуск у 2023 році проєкту “Правосуддя без кордонів” (JBB).
JBB – це інтерактивна онлайн мапа – довідник, яка демонструє, як існуючі закони у всьому світі можуть бути використані для досягнення правосуддя за найтяжчі міжнародні злочини. У країнах, де такі закони існують, ми працюємо над ініціюванням і підтримкою кримінальних розслідувань, а також над підтримкою постраждалих у їхньому прагненні до правосуддя.
Ми також підтримуємо зусилля Міжнародного кримінального суду, який розпочав розслідування ймовірних злочинів у контексті війни в Україні, та Генеральної прокуратури України, в проваджені якої наразі є тисячі справ.
Будь-хто може скористатися нашою мапою “Правосуддя без кордонів”, щоб дізнатися, як різні країни можуть використовувати своє законодавство для здійснення правосуддя щодо найтяжчих міжнародних злочинів у світі.
Ідея універсальної юрисдикції полягає в тому, щоб забезпечити правосуддя у випадках скоєння найжахливіших злочинів, незалежно від місця їх скоєння, незалежно від того, де знаходяться злочинці, і незалежно від того, звідки походять постраждалі.
юридична директорка програми The Docket